понедельник, 18 марта 2019 г.

КОНСПЕКТ ІНТЕГРОВАНОГО ЗАНЯТТЯ (РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ ТА АПЛІКАЦІЯ) НА ТЕМУ: «Ми любимо Шевченка» Старший дошкільний вік


Програмовий зміст. Закріпити та розширити знання про видатного українського поета і художника Т.Г.Шевченка. Продовжувати  знайомити  дітей з поетичними та художніми творами Т.Г. Шевченка. Вчити розуміти та пояснювати  їх зміст, відтворюючи його в аплікації. Сприяти розвитку граматично правильного мовлення та слухової уваги, вміння користуватися ножицями. Виховувати любов до рідного слова, формувати почуття гордості за славлення людей нашої Батьківщини, вміння  працювати в колективі.

Матеріал: Репродукції картин Т.Г.Шевченка, автопортрет,  ілюстрації до віршів Т.Г.Шевченка; кольоровий  папір, клей, ножиці, серветки.

Хід заняття: Щовесни, коли тануть сніги
                    Повні сил і живої снаги,
                    Ми вшановуєм пам’ять Шевченка.

Саме в такий березневий світлий час яскраво засяяла над Україною зірка Т.Г.Шевченка - пророка, поета, художника. Сьогодні ми згадаємо про Т.Г.Шевченка. А чому саме зараз? Бо день  народження і день смерті його стоять поряд 9-10 березня. Життя Т.Г.Шевченка стало славою і  гордістю українського народу. То  нехай вогонь його душі (запалюю свічку) запалить у наших серцях іскорку віри, надії, любові до рідної землі, свого народу. Давайте згадаємо про життя Т.Г.Шевченка.
Тарас Шевченко - видатний український  поет і художник. Писав Шевченко  про свою рідну українську землю, про нашу з вами Батьківщину, про її чарівну та дивовижну природу. Адже рідна земля, як рідна мати, - вона найкраща й одна – єдина. Багато років в Україні були кріпаки і пани.
Кріпаки - убогі, неписьменні люди. Мусили важко працювати задарма, на пана. Пани  зневажали своїх кріпаків, крім того, що заставляли їх працювати, били і навіть могли продати або подарувати іншому панові, і саме в цей час народився Т.Г.Шевченко.
Шевченко народився і виріс у бідній селянській  родині. Його дитинство було тяжким. Жили вони в злиднях, батьки багато працювали, щоб прогодувати сім’ю, а  сім’я  була чималенька - п’ять сестричок Тарасових і двоє  братів. Після смерті  батьків його дитинство було тяжким. Тарас був допитливим, вразливим, усім цікавився. Добрі люди допомогли  Тарасові здобути освіту, вивчитись. Шевченко довгий час був змушений жити на чужині. Але всі ці роки він не забував рідної України, дуже сумував  за нею. Поет дуже  любив свою Батьківщину і щиро вболівав за її майбутнє, за долю українського народу. Ми всі пишаємося славним сином української землі.
(Виставляються картини Т.Г.Шевченка.)
Вихователь. Ви бачите картини, які написав великий митець Т.Г.Шевченко. На одній із них зображений його портрет, коли він був молодий. Давайте розглянемо портрет поета уважно.
(діти спираючись на навідні запитання добирають слова-ознаки для характеристики портрета)
- Які  в Шевченка очі? (Темні, виразні, великі, розумні.)
- Який у нього погляд? (Добрий, щирий, задумливий, сумний)
- Яке чоло в Шевченка? (Ясне, високе, світле)
- Яке волосся  в Шевченка? (Темне, густе)
- Як ви думаєте, про що задумався поет на портреті? (Про український народ, про рідний край, Батьківщину)

Вихователь. Сьогодні, щоб привітати Тараса  ми згадаємо  його вірші. (Діти читають вірші.) Діти, Тарас почав писати вірші ще в дитинстві. Перша його збірка вийшла під назвою: «Кобзар». Знаєте чому? Коли Тарас був  малим, він любив слухати пісні про народ, його життя. Ці пісні співали дідусі і грали на кобзі, їх називали кобзарями. А  Шевченко писав вірші про народ  і тому назвав свою книгу «Кобзар». Ця  збірка віршів перекладена різними мовами. Діти, то чому ця книга називається «Кобзар». Багато віршів у поета  про природу, і зараз ми проведемо вікторину: «Відгадай вірш за ілюстраціями»

1. « Зацвіла в долині червона калина»
2. «Встала весна»
3. «Дивлюсь, а не світає»
4. «Тече вода з –під явора»

А яку картину діти ви побачили у своїй уяві?
Давайте сьогодні ми з вами будемо художниками ілюстраторами та створимо власну ілюстрацію до твору «Тече вода з-під явора»

(Діти виконують колективну аплікацію).
(Нагадати дітям про техніку безпеки під час  користування ножицями).

Вихователь. Кожен віршик Т.Г.Шевченка - мов  пісня милозвучний та гарний. А багато з Шевченкових віршів композитори поклали на музику і вони стали справжніми піснями. Так  стало із цим віршем, давайте  розглянемо нашу картину і заспіваємо  разом.

                       (Дидактична гра: Наш Шевченко)
- Чий  портрет прикрашає нашу кімнату?
- Хто такий Тарас Шевченко?
- Яка зовнішність у Шевченка?
- Чому ми саме сьогодні вшановуємо Шевченка?
- Яким було дитинство Тараса?
- Чим  прославилася ця талановита людина?
- Як ставився Шевченко до нашої Батьківщини-України?
- Про що писав Шевченко у своїх віршах?
Давайте вшануємо пам'ять Т.Г.Шевченка покладанням квітів.





Комментариев нет:

Отправить комментарий